Hamileliğin ilk ve son 3 ayında oruç sakıncalı


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
Hamileliğin ilk ve son 3 ayında oruç sakıncalı
Hamileliğin ilk ve son 3 ayında oruç tutmak

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Profesörü. Cem Ficcioglu, hamilelik sırasında oruç tutma konusundaki görüşlerini şöyle anlatıyor;
“Oruç hamileliği, düşük kan şekeri düzeylerine bağlı yorgunluk, sinirlilik, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi problemlerle karşılaşabilir” diyor.
Mahkum sağlık sorunları olduğunda Annelerinler riskli olabilir. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Profesörü. Cem Ficcioglu “Hamile kadınlar kan şekerini düşürme ve vücut sıvısını azaltma eğilimindedir” diyor.
Ficicioğlu hamilelik sırasında oruç hakkında diyor:
"Oruç, annenizin sağlığı ve taşıdığı bebeklerin sağlıklı gelişimi için riskler sunar. Hızlı hareket etmeyi planlayan hamile kadınların bu risklere karar vermelerini öneririz. Yaz aylarında oruç tutuyorsanız, çıkmamanız tavsiye edilir." Sıvı kaybını azaltmak için mümkün olduğu kadar kesin bir şekilde dengeli ve dengeli yemelisiniz. Ancak hamileler hamileliğin sonunda bir kaza şeklinde oruç tutmak isterler.Bir doğum bebek ve bebek için çok daha olumlu olur.
Gerginlik hastaları gebelik riski altında ...
Hamileliklerine rağmen oruç tutmak isteyenlerin mutlaka doktorlarına danışmaları ve riski taşıdıklarını öğrenmeleri gerektiğini vurguladı. Ficicioğlu, eğer bir sorun varsa, aşağıdakileri yapmak şöyle anlatılmaktadır:
Dengeli anneler için dengeli beslenme prensipleri de geçerlidir. Beslenme menüsü anne ve bebeğin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde ayarlanmalıdır, fakat aynı zamanda yağ hücresinin sonuç olarak nasıl tepki verdiği de net değildir. Açlık kan şekeri Bu nedenle, hamilelik ilk ve son üç ay boyunca oruç tavsiye etmiyoruz, ya da gebelikte kan basıncı sorunu elverişsizdir.
Gebe kadınlara oruç tutmak için sık ve hızlı içme suyu önerilir. Ramazan ayında oruç tutan hamile kadınların düzenli sıvı almadıkları gerçeği, düştükleri ve kontrolden çıkmalarına neden olabilir. Herhangi bir zamanda oruç tutmak, özellikle yaz aylarında yorgunluk, bayılma, haftalık alım, kilo alımı ve idrar yolu enfeksiyonları riskinin yanı sıra enerji yoksunluğu ve enerji yoksunluğu ile sonuçlanacaktır.