Yaşlılar oruç tutmalı mı? Yaşlılara oruç farz mıdır?


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
Yaşlılar oruç tutmalı mı? Yaşlılara oruç farz mıdır?
Yaşlılar oruç tutmalı mı? Yaşlılar yaşlı mı?

Prens'in dediği gibi, bazı durumlarda yetimhane varsayımına girer, ya da bazı durumlarda kazayı terk edebilir. Ramazan ayının gelişiyle birlikte, bazı sorular merak uyandırıyor: "Yaşlılar yaşlılar için hızlı mı yoksa hızlı mı? Soruları merak ediyorlar. İşte soruların cevabı ...

Yaşlılar oruç tutmalı mı? Yaşlılar yaşlı mı? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan kateşizmde bu sorunun cevabını sunuyoruz. Kuran'da ve hadislerde, kayıtsız insanlar için zor olma zorunluluğunun genellikle mevcut olmadığını ve herhangi bir zorluk veya zorluk durumunda vergi mükellefine bazı tesislerin ve lisansların verildiğini biliyoruz. Bu genel ilkenin bir parçası olarak, bazı durumlarda zorunlu olan Ramazan madenlerinin tutulmasına da izin verildi.

Ramazan orkidelerini tutmamak için genel mazeretler var:

Yaşlılar oruç tutmalı mı?

Dinimiz oruç tutmayan yaşlıları hızlı bir şekilde istemez, aksine tam tersine fidye için fidyeyi terk etmeleri ve bunu yoksulluğa taşıyamazlar. Bölümün başında belirtilenlerin yeterince hızlı yapamadıkları veya tutmaya çalıştıkları takdirde büyük zorluklar yaşayacağı belirtilmektedir. İyileşmeyi umut etmeyen hastalar da bu durumda. Ama oruç tutacak güçleri yok, ama kimsenin elinde tutamayacakları, tutamayacakları oruç alacaklar.

Eğer açlık çeken bir hasta iyileşmemiş bir hastalıktan dolayı daha çabuk iyileşiyorsa, bu durum yargılanmayacaktır; Daha önce yapamadığım hızlı ve hızlı.