Ramazan'da nasıl beslenmeli , ,stanbul teknede iftar , teknede iftar , boğazda iftar , istanbul boğazda iftar


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
Ramazan'da nasıl beslenmeli

Diyetisyen Emre Uzun, Ramazan ayında kilo almadan nasıl besleneceğini söylerken 5 kurtarıcının sırlarını anlatıyor.Normal şartlar altında, bireyin beslenme programına 3-4 öğün dahil edildiğinde, bu miktar Ramazan ayı boyunca 2 öğün olacak; Güneş doğmadan gün batımına kadar açık zaman. Diyetisyen Emre Uzun, oruç korkusu nedeniyle çok fazla yediğinizde Ramazan ayında beslenmeye çok dikkat edeceğinizi söylüyor. Metabolizmayı yavaşlatma riskinin yanlış yerleştirme ile beslendiğini söyleyen Long, sadece açlık krizlerine çözüm bulmakla kalmıyor, aynı zamanda 5'inci Ramazan'a odaklanmak zorunda kalmazsak, sağlıklı bir şekilde kilo verme şansına da sahip. Yumurta, Tam Buğday Ekmeği, Sütlü / Yoğurtlu, Salata ve Tarçın süper-5'tir, onları yakalayabileceğimizi vurguluyor.
Sahur'dan uzak duracak yiyecekler nelerdir?
Diyetisyen Emre Uzun, "Ramazan ayında 2 ana öğünden biri olanın kesinlikle atlanmaması gerekiyor. Bir sahurun ​​yapılması çok önemli. Çünkü uzun süreli oruç, metabolizmanın yavaşlamasına neden olacak." Ramazan ayı, en önemli nokta deniz kıyısıdır.
Ayrıca kahvaltı tipinin çok ağır olmadığını ve besleyici gıdaların aynı zamanda tüketilmesi gerektiğini vurguladı. Diyetisyen Emre Long, tuzlanmış peynir, zeytin, salam ve sosis gibi yeşilliklerden uzak durmanın gerekli olduğunu söylüyor. Long, hangi gıdaların ağırlıklandırılacağını söyler, bu tür gıdaların hem gün boyunca susuzluk hissini arttırdığını, hem de yağlı olduklarından dolayı kilo verdiklerini söylerler.
Özellikle hafif kahvaltı, çorba ve az yağ içeren zeytinyağı tercih ederseniz, kafein içeren kahve ve kakaodan, özellikle yağlı yiyeceklerden kaçınmanız gerektiğini ve mide rahatsızlıklarını önlemek için geceleri uyuduğunuzu vurguluyor. .
Yaz aylarında ne tüketilebilir?
Diyetisyen Emre Uzun, açlıktan sonra ve bir yemekten sonra açlıktan ötürü açlıktan sonra belirli aralıklarla bol su tüketilmesi gerektiğini öne sürüyor. Özellikle barın ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durması gerektiği söylendiğinde, hafif kahvaltı yiyeceklerinin tüketilmesi gerektiğinin altını çizmektedir.
Ana sayfa örneği:
- 1 fincan süt
- 1-2 dilim peynir
- 1 adet haşlanmış yumurta
- 2 dilim karpuz
- Domates, salatalık, yeşillik,
- 3 dilim tam buğday veya çavdar ekmeği
Bu vatan menüsü insanları daha sağlıklı ve daha uzun süre besler.
RAMAZAN SÜPER 5
YUMURTA
Annenin kaynadıktan sonra en kaliteli proteine ​​sahip olan yumurta, en etkili besinlerden biridir. Düşük kalorili, yüksek protein içeriği, uzun ömürlü tokluk ve çok besleyici maddeler yumurtayı sihirli besinlere dönüştürür. Dayanıklılık süresini uzatmak için sahurda 1 adet haşlanmış yumurta veya yumurta ile yapılan parça veya omletlerin tüketilmesi yararlı olacaktır.
ESMER EKMEK
Plakadaki ekmekleri seçmek, daha az kalori ile uzun süre dayanıklılığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Ekmek karbonhidrat grubundan bir besin olduğu için, sindirim ağızda başlar. Konuşmasını yaparken, tokluk sinyallerini beyne gönderir. Hızlı belirteçleri sağlayan karanlık ekmek, aynı zamanda uzun bir dayanıklılık süresi sağlayacaktır.
SÜT / YOĞURT
Sütü ve süt ürünlerini salda tutmak, ayak parmaklarınızı uzatmanıza yardımcı olacaktır. Yüksek protein içerir ve hızla açlığı önler. İçinde bulunan kalsiyumun yağ yakma etkisini de kullanmalısınız.
SALATA
Kilo vermek isteyen ve tolerans süresini uzatmak isteyen herkes için tablonun başında bulunan salata da sahurda bir kurtuluş rolü oynuyor. Sirke ve limonlu tatlıya düştüğünüzü, sindirmek için daha fazla zaman ayırdığınızı ve açlıktan kurtulmanızı sağladığınızı fark ediyorsunuz. Önlemek için soslar. Kilo vermek istemiyorsanız, bir süre soslardan uzak durmak yararlıdır.
TARÇIN
Kan şekerini düzenleyen, metabolizmayı hızlandıran tarçınlı mucizevi baharatlardan biridir. Ramazan ayı boyunca bol miktarda tarçın kullanılması aç olduğumuz süre zarfında sertlik süresini uzatır. Her yerde tarçın kullanabiliriz. Ürünlerimizde yoğurulmuyor, suyumuz ya da çayımız.
ÖRNEKLERDEN DİYET
SAHR:
Açık çay / bitkisel çay (şekersiz)
1 adet haşlanmış yumurta veya 1 adet omlet + 2 adet omlet beyaz omlet
2 parmak boy fetiş peyniri (az yağlı / temiz)
3 bütün ceviz veya 10 badem
Bol miktarda soğuk sebze ve yeşillik
1 dilim karpuz veya 1 şeftali
1 kase yoğurt + 1 çay kaşığı tarçın eklendi
2 ince dilim kahverengi ekmek (kepekli ekmek / çavdar ekmeği)
RAMAZAN
1 su bardağı su + 1 medine
1 kase çorba
1 küçük tabak sebze tabağı (susuz)
bol miktarda havyar (1 çorba kaşığı zeytinyağı, sirke ve limon ilave edilir)
1 fincan ayran / 1 su bardağı kacule / yarım fincan yoğurt (yarım yağlı)
2 ince dilim ekmek (kepekli ekmek, çavdar ekmeği, yulaf ekmeği
ALTERNATİF BESLENME: ARIZA ÇIKARILMIŞ MEYVELER: KARPUZ
Yaz aylarında açlık konusunda daha önemli bir şey varsa, susadı. Susuzluk için içtiğimiz bol miktarda suyun yüksek besinlerini tüketmek, susuzluğumuzu bastırmaya yardımcı olacaktır. Susuzluğunu yediğiniz kraliyet karpuzu. Tam bir yaz meyvesi. Düşük kaloriler kilo almanızı engeller.