Ramazan’da tatlı yemenin faydaları


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
Ramazan’da tatlı yemenin faydaları
Türkiye'nin en büyük elmas ustalarından Nejat sıkıntısı ve Ramazan ayında tatlı tüketiminin faydalarını anlattı.

Tüm İslam dünyasının Ramazan-Şerifini kutlayan ve hayır işleri yapmak isteyen Gülülülü Baklavalar'ın sahibi Nejat Güllü, Ramazan ayında oruç tutan gün boyunca oruç tutmanın kan şekerinin azaldığını belirtti. Şekerleme arzusu arttı. “Tatlı hayat, tatminkar olmayan,” dedi Güllü, “Her insan için normal bir gereklilik kadar tatlı değil, çok fazla yemek yemeye faydalı olur.
Güllü, tatlı olarak verilen enerjinin, kişinin vücudunu gün boyu dik tutmaya ve günü iyi bir sağlık ortamında geçirmeye yönelik olduğunun altını çizdi. Güllü, tüketilen tatlıların un, şeker, yağ, yer fıstığı ve bunların enerji veren gıdalar olduğunu söylüyor. Onu gerçek hammaddeden yapmak ve bilinen yerlerden elde etmek çok önemlidir. Bazı üreticiler, yüksek hammadde maliyeti nedeniyle kullanılması gereken gerçek hammaddeden başka baklava veya diğer tatlı bezelye, maydanoz veya diğer katkı maddelerini kullanırlar. Tatlı yapımında kullanılan yağın kalitesi de çok önemlidir. Gün boyu açlıktan ölüyorsunuz ve kaliteli olmayan bir yağla yapılmış bir baklava yediğinizde aklınızı mahvediyor. "
BİR KELEBEK ROSE AĞIRLIĞI İÇİN BİR SEÇENEK
Güllü, aç karnına boş bir midenin iftar saatinde oturacağını ve tatlıyla doldurulacağını, tatlıyla doldurulacağını ve kişinin yararına bir mücadele olacağını söyledi. Faydaları var. Yemekten sonra yediği tatlı kişi ertesi güne hazırlanır ve harcayacağı bir gün vardır. Ben de baklavayı tüketmek için tatlı bir diş olarak düşünmeliyim. Güllaç, Ramazan'da en popüler tatlılardan biridir. Baklava ağır bulanlar için çok cazip bir seçim. "
GIDA VE SELF GIDA ÖNEMLİDİR
Güllü, tatlı tüketiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şeyin, daha az tüketmek ve ertesi gün emzirmeksizin tüketmek olduğunu vurguluyor. Kilo vermek için tatlılardan uzak durun, ama tatlı olmadan nasıl hayatta kalacaksınız? Bir baklavada, bir porselen üzerinde 4 baklava ve gün boyunca bir parça baklava tüketen hiçbir zarar yoktur. Bu tatlı yemeğin vücudunuza uygun ve sağlıklı olmasını sağlamak için Ramazan geçecek. "