Teravih namazı kaç rekat nasıl kılınır?


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
Teravih namazı kaç rekat nasıl kılınır?
Tarawih namazında kaç tane racha var?

Tarawih namazı 20 rak'ah ve kolektif olarak gerçekleştiriliyor. Tarawih dualitesi de kadınlar tarafından silinebilir. Tarawih namaz vakti nasıl?
Check-in Tarihi: 17.6.2015 10:38 Son Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 10:58
Tarawih namazında kaç tane racha var?
Ramazanda namaz ne zaman namaz kılan dua eder? Tarawih namazı, Ramazan ayı boyunca her gece yapılan bir duadır. Tarawih namazı, cemaatle birlikte 20 rakı ve cami ile gerçekleştirilir. Taravih ikiliği kadınlarda kiliseye gidilerek kaldırılabilir.
TERAS YÜZME SAATLERİ - NEDEN MEVCUT?
Tarawih, namaz kılan gece namazından sonra başlar ve sabah namazına kadar devam eder. Tarawih namazı, saray namazından sonra olduğu gibi daha önce yapılabilir, çünkü bu bir müstehcen sünnettir. Özel tören önce ve sonra vitri yapmaktır.
Bu nedenle, imam vitre imam ile geliştirilebileceğini ve imam penceresinin geliştirilebileceğini düşünmek mantıklıdır ve sonra onu taklit etmek imkansızdır.
Eğer Tarawih namazda gerçekleşmezse, toplum tarafından tek başına ya da kendi başına fethedilmeyecektir.
TERVİH BASİT SUNNET MİR FARZ MI?
Ramazan ayında yapılan tarawih namazı bir mühür değil, bir şahin. Peygamber Hz. Muhammed (as), tarawh namazlarını kabul etmekten kaçınmak için cemaatten ayrıldı. Hz. Aachen Peygamberimizin nasıl dua ettiğini anlattı;
- "Peygamber (Allah onu korusun ve ona huzur verebilir) deve de bir gece namazını geçti ve birçoğu onu duada izledi.
Sabah, "Büyükelçi camide dua etti" dedi. Bir sonraki gece Efendimiz dua etti. İnsanlar tekrar onlar hakkında konuşuyor, katılacak kişi sayısı arttı. İnsanlar üçüncü ya da dördüncü gecede tekrar toplanıyorlar. Öyle ki, cami hala insanları alamadı. Ancak Peygamberimiz (PBUH) dördüncü gece onlara gelmedi.
Sabah Rabbimiz (asm):
Ne yaptığını gördüm. Beni terk etmemi engelleyen şeyleri yapmanın zorunlu olmasından korkmuyorum. "
AŞAĞIDAKİ ZAMANLAR NELERDİR?
Tarawih namaz vakitleri şafak vakti prayer.jpg
Teravih, her gece Ramazan ayı boyunca inşa edilmiş bir tapınaktır. Sünnet tüm erkekler ve kadınlar içindir ve İslam'ın uygulamasıdır.
Tarawih namazı diken değil, Ramazan sünnetlidir. Bu nedenle, hasta ve hızlı olmayan yolcuların da sünnetli olması sünnetlidir.
SORUN GİDERME EVDE BULUNABİLİR Mİ?
Sünnet, Tarawih namaz topluluğunu yapmak için kurban. Bir ülkede veya mahallede yaşayan insanların bir kısmı toplulukları topluluk içinde yaparsa, sünnet toplumu tarafından yerine getirilir. Bu durumda, sohbeti başkaları için yalnız yapmak caziptir. Ancak, tarawh namazı uzunsa, yalnız veya ihmal edilebilir. En azından ev ve toplum ev içinde bir araya getirilirse, böyle bir dezavantaj da merkezden uzaklaştırılacaktır.
Peygamberimiz (PBUH) ile toplumun konuşmalarının sünnet edilmesi gerektiğine karar verilmiştir. Ramazan ayının 23, 25 ve 27. geceleri camide büyüdü ve Taherih, Sahâbe-i Kirâm'a döndü. Bunu her gece yapmamanın sebebi, topluluğun ibadeti olduğunu düşünmemenizdir.
NASIL TEDAVİ VAR?
Tarawih-namaz-birkaç-rakat-zaman ve run-How niyet - if-do-up-nasiy.jpg
Tarawih namazı 20 rak'ah olarak gerçekleştirilir. Peygamber Muhammed, cemaatle namaz vakti, 8 şarlatan çıkmış ve Ashâb bu namazı 20 rakıma taşıdı. Deve 20 Hz yükselmeye başlamak için. Bu iyi bir zaman. O günden beri camda 20 tırmık yapıldı.
* Theravihi formundaki en erdemli saçlar, 10 salamlı çiftler halinde. Genel saçmalık şekli 4 tırmıktan bir kutlama vermektir. 6 ayrıca şarkı üzerinde bir tebrik vererek yapılabilir.
Ayrıca iki komisyonda oturarak 20 turluk bir karşılama ile buluşmak mümkündür. Ancak, 8. rak'ta namaz kılan namazı gece yapmaktır, tarawihi bunu yapmamalıdır.
Eğer Tarawih birkaç selamlama ile yapılırsa, kesinlikle iki tırmıkta oturduğundan emin olmalısınız.
Eğer iki tırmık 4 tırmıktan sonra oturmazsa, bu 4 tırmık iki tırmık olarak sayılır. Hiçbir kordun verilmemesine rağmen, her iki kordon da daima her zaman işgal edilmelidir.
* Kelimelerde rahatlama hissi var. Bu nedenle, biraz rahatlamadan sonra, salamandanın başında 4 tur attı. Bu süre zarfında istekli kişi kendine bir şey okur. Ya da olacak. Yada bir övgü var. O günlerde dua hiçbir şey değildir. Ülkemizde genellikle muezenler yüksek sesle salavi okuyor ve topluluğun katılımı ile önemsiz bir hatırlatma yapıyor.
* Tarawih namazı dört kez yapılırsa, tahiyyat sonrası kurtuluş okunur. Bu sünnettir. Bazı müzikaller için bile bir gerçektir. Cemaat bile çekilemez, imamlar onları bırakamaz. Ayrıca üçüncü rak'ah Sühhâneke başında Fatiha'dan önce tekrar okunur.
* Yazılı hatuna ile konuşmak mümkündür. Sünnet, cemaate gelen ağır yüzünden yaramazlıktan vazgeçmez. Bu sünnet, bir bardak toprakta yapılmalıdır.
* Yalan varsayım cemaatle kaldırılabilir. Ancak, bir topluluk yapmak zorunda kalmadan tarawhin yapmasına izin verilmez.
* Toplumla mutlu olmak için imamlar ritüel ve ritüelleri yerine getirebilmelidir. Bir mesleği hisseden bir imam, onu çabucak anlayamayacak bir şekilde yapmaktan kaçınır, tadı onu üç quattan daha az yapar.
* Dua imamı, namaz kılıcı, Ramazan-ı şerîf'in hatlarının 27. gününü tamamlamalıdır. Eğer inançla yapılmazsa, Fîl suranın alt kısmının okunması, tek saraylar ve karışık ayetleri okumaktan daha okunabilir. Böylece, rakatların sayısı daha kolay bilinir.
* Özür dilemeden bir an için oturmak mümkün olsa bile, erdem ve ödülü azaltacaktır.
İmam bir özür değilse, konuşmaya devam edebilir. Topluluk kalkıyor. Bununla birlikte, ayrılığı önlemek için toplulukta oturması gerekecektir.
* Theravihi ve vitri diğer imamlardan farklıdır.
* Uyku tarawih'i baskı altına almak için iyi bir yoldur.
* Vitir ve Tarawih arasında biraz oturmak tavsiye edilir.
* Theravihi cemaati, vitri, cemaat, sadece kaldırılabilir.
* Dua namaz kılmak niyetinde değildir. Tarawh namazından 20 rakardan ibaret olduğu için tek bir dua kuralıdır. Bunun için slogan başlangıçta niyettir.