2018 Ramazan Bayramı ne zaman? Kaç gün resmi tatil olacak?


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
2018 Ramazan Bayramı ne zaman? Kaç gün resmi tatil olacak?
Ramazan Bayramı'nın akla gelmeye başladığı 2018 yılı girişiyle. İslam dünyası tarafından çok beklenen bir İslam dünyası olan Ramazan tarihi belirlendi. Ramazan Bayramı ne zaman olacak?

2018'de Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini takvimine göre, Recep ayının başlangıcı ne zaman üç ay içinde başlamalı? Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan ayının erdemi ve önlemi nedir? Ramazan bu ay neden verilir? İşte haberlerin detayları ...
RAM'DAN ARKADAŞLAR NELERDİR?
- 14 Haziran Ramazan Bayramı (Perşembe)
- 15 Şubat Ramazan Bayramı Bayramı 1 (Cuma)
- 16 Haziran Ramazan Bayramı 2. Günü (Cumartesi)
- 17 Haziran Ramazan Bayramı Bayramı (Pazar)
NE YAPACAK?
Geri sayım tüm İslam dünyası için önemli olan üç ay boyunca başladı. 2018'de dini reforma göre üç ay; 19 Mart 2018 (Pazartesi) Rajab ayı ile başlayacak.
ALICI ALICISI'NDA GEREKEN GEREKENLER
Rajab ayı "Ashur-u Hurum" dan ve Sehrus Tanrı'nın ayıdır. Bu ay oruç tutmalı ve bu ay Tanrı'ya sığınmalıdır. Rebbinah'ın ilk gününde oruç tutanlar için, ikinci gün oruç tutanlar için, ikinci gün oruç tutanlar ve üçüncü gün oruç tutanlar için. Hadis-i şerifiyle tespit edilmiştir. Her gün, her ay hızlı bir ay verilir.
Bu ay iki lamba var: ilk Cuma gecesi Regaib Kandili, 27. gece Miracal Torch Rajab-ı Şerif'te ilk gece namazı, ya da on kez dua duası yapılabiliyor. Bu duada, her irtifa fiatiha-ı şeriatı, 3 "Kul ya da eyyühel-kafir ...", 3 ihbar-i şerîf'te okunur. Gerçekten, gelecekte duyurulacak. Bu ayda, Hatm-ı Enbiyam mümkün olduğunca çabuk ve çabuk yapmalı. 13, 14 ve 15. günlerde oruç tutan insanlar, şerifin sünnetini yerine getirdikleri için iyi bir gelişme gösterdi.
RAMAZAN ÖNEMİ VE ÖNEMİ
Ramazan, bir şeyden önce bir aylık sabırdır. Bu sabır cennettir. Ramazan ayında, inananların rasyon bol. Her gün çeşitli yemekler yiyorsunuz ve nerede ve nasıl olduğunu bile bilmiyorsunuz. Ramazan bağışlama ve merhamettir. Fidyeyi karşılamak için tövbe ve servet gereklidir. Allah'a ibadet etmeye karar veren inananların günahları affedilir. Ramazan'ın nimetleriyle kutsanmış olanlar bile gizlidir.
Ramazan bağışlamanın ayıdır. Bu ay Tanrı, affın tüm kapılarını açtı. Bilmeyenler için Allah'ın ödülü ve ödülü verilecek, Hadislerin atayamayacağı ve sadece Allah'ın atayacağı ve takdir edeceği. Bu ay oruç tutulacak, tövbe edilecek, pek çok Müslüman kötülükten kurtulacak, kölelikten kurtulacak ve şeytandan kurtulacak ve Tanrı'ya hizmet edecek ve Resul'e gerçek bir imam olacaktır. Bu ay evlerde ve mukabelerde okunacak, insanlar Kur'an'ın nurundan, fezizinden ve boldan yararlanacak. Kuran ve Sünnet haklarını kazanır ve yapar. Ramazan ayı, kendi adıyla başka bir ayın bildirilmediği Kur'an'da kutsal bir aydır. Ramazan, sıcağı kelimelerle yakmak demektir. Ramazan'a verilen isim, günahların yakılması, oruç tutmanın, oruç tutkunlarının yakılması, oruç tutmanın ya da sıcak günlerin yakılmasıyla günahların yakılmasıdır. oruç günlerin kabul edildiği yıllarda.
NEDEN RAMAD'DAN GELİYOR?
Bu ayın Ramazan olarak adlandırıldığı üç görüş var ve bunları şu şekilde sıralamak mümkün:
1-) Bu isim oruç tutan herkese verildi; çünkü ciğerleri yanıklandı ve açıldı.
2-) Bu isim verildi çünkü oruç tutanların günahları bu ayda yakıldı ve yakıldı.
3-) Kuran, 23 yıllık bir süre için Hz. Muhammed (SAV) azaltıldı. Kur'an'ın bu ay için tahsis edilmesinin anlamı nedir? Bu soru üç şekilde cevaplanabilir:
A-) Kur'an Ramazan ayında, Kadir gecede serbest bırakılmaya başladı.
B-) Kur'an, Allah'ın Yüce'ye indirildiğinden,
C-) Ramazan ayının değeri olan Kur'an'ın indirilmesi bu ay için tahsis edildi.
Ramazan, ayın değerinden ve değerinden daha değerlidir. Bizi, özellikle de Tanrı'nın, bizi İslam'ın nimetlerine götüren ve bizi kutsal alan ve katliamın vatandaşı olarak yaratmış olan Tanrı'mız.