Oruç tutmak, kan şekeri dengesini ciddi düzeyde etkileyebiliyor. Kan şekerinin ayarının bozulması, oruç tutmaya kalkan şeker hastaları için önemli bir sorundur.


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
Oruç tutmak, kan şekeri dengesini ciddi düzeyde etkileyebiliyor. Kan şekerinin ayarının bozulması, oruç tutmaya kalkan şeker hastaları için önemli bir sorundur.
Oruç kan şekeri dengesini ciddi şekilde etkileyebilir. Kan şekeri regülasyonunun bozulması, açlık diyabeti için önemli bir sorundur.
Bu nedenle, bence, diyabetik hastalar, hatta gizli şeker, hızlı olmamalı
Oruç kan şekeri dengesini ciddi şekilde etkileyebilir. Kan şekeri regülasyonunun bozulması özellikle açlık diyabetik hastalarda (hipoglisemi: kan şekeri seviyesi 60 mg / dL ve altı) ciddi bir sorundur.
Daha büyük şekerli yiyecekler, beslenme sürelerinin düzenlenmesi, yemek sayısının üçte ikisi, aperatiflerde artış, düzenli iftar ve deniz yosununun artması ve şeker dengeleyici ilaçların (insülin iğneleri, şeker hapları) düzenlenmesi durumunda beklenmedik sorunlara yol açabilir. düzenli olarak alınır ve daha fazla yağ tüketilir. Özellikle, bu yıl olduğu gibi uzun ve sıcak yaz günlerinde yaşanabilecek sıvı kayıpları da büyük bir tehlike kaynağı olabilir.
Susuz böbrekler, zaten risk altındaki diyabetik hastalarda böbreklerin sızıntı gücünü azaltarak, olumsuzluğa yol açabilir.
HAKKIMIZDA
"Diyabet hızlı olabilir mi?" Günde sadece 1 tablet, günde 2 tablet "şekerle" kolayca dengelenebiliyorsa "evet" olarak yanıtlanabilir, ancak ben bile diyabetik olmasa bile şeker hastaları bile hızlı olmamalıdır.
Bu soruya olumlu yanıt vermek mümkün değildir, özellikle insülin kullanan, şekerle ilgili ciddi sağlık problemleri olan, kan şekerinde dalgalanan ve sıklıkla yükselen ve düşen diyabetli hastalar için.
Tüm bunlara rağmen, oruç tutması konusunda ısrar eden diyabetik veya hafif bir diyabetik bile, oruç tutan kan şekerini dikkatle izlemeden önce doktorla konuşmaya ihtiyaç duyar.
Kısacası diyabetin hızı doğru değildir. Sahipler de çok sıkı tıbbi gözetim yapmalıdır.
İftar için sağlıklı seçenekler
Yayını açtıktan sonra su için. İçeceklerden, şekerli, köpüklü içeceklerden uzak durun. Sindirim sisteminizin sağlığı için çiğ sebze, salata veya zeytinyağı sebze yemekleri ve meyveler gibi yüksek lif lif oranları ile gıdaya öncelik verin. Ayrıca çeşitli yemeklere de dikkat edin. Çeşitlilik, porsiyonlarınızı kontrol etmeye yardımcı olur, hızlı bir öğünün önlenmesine yardımcı olur ve daha sağlıklı bir gastrointestinal sistemle keyifli bir Ramazan yemeğine sahip olmanıza yardımcı olur.
menisci sağlayın.
MWT. Nilüfer BAYRAM