İftar vakti okunacak dua - İftar duası


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
İftar vakti okunacak dua - İftar duası
İftar - oruç namazında okunması için dua

Dua namazı, Hz. Muhammed'in bu duanın reddedilmeyeceğini beyan ettiği kadar değerlidir. Kur'an'da okuyabileceğiniz dualar ...

İftar namazı en değerlidir. Çabuk akşam yemeği sırasında hangi duayı okumak istersiniz?
IFTAR SAĞLIĞI
İftar namazı o kadar değerli ki Hz. Muhammed bu duanın reddedilmeyeceğini söyledi. Peygamberimizin hadislerinde, en hızlı namazın hikmetinden bahsettik.
Oruç sırasında "bizimki iki", oruç ibadet sadece yöneticilerin, ezilenlerin acılarının duaları tarafından reddedilir. Allahu Teala bu çiftleri gökyüzüne kaldırıyor, gökyüzünün kapılarını açıyor ve yemin ediyor, "Bir süre sonra size bir sevinç ve mücevherler yem olarak yardımcı olacağım."
Peygamberimizin ve Türkçenin en hızlı ikiliği nasıl? Hazreti Muhammed iftarn açıldığında, şu ikiliği okur:
"Hoşçakal leke toplamı ve ala rızkık eftartü."
TÜRKÇE MANASI: Aman Tanrım, senin için oruç tuttum ve senin iyiliğinle sana açıkım.
Proprietor’u Peygamber’i açtıktan sonra, “Kurudu, damarlar ısındı, umarım Teal kesinlikle ödüllendirilir” dedi.
İslam alimlerinden biri olan Abdullah İbni Ömer Radyalalhuu, iftar zamanında dua etti: “Beni tüm evrenin merhameti için bağışla, günahlarımı bağışla”.
İFTAR DUALARI TÜRK VE ARAP DİLİ
Dua zamanında, yüreğinizdenmiş gibi dua edebilirsiniz. Peygamberimiz bize anlatırken, oruç tutulanların duası kurtuluş değildir. Yetimizi açarken aşağıdaki ikisini de okuyabilirsiniz.
Leke ve koku ve ayebeykuk bisiklet amentü ve aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa subhanek olması
TÜRK MİLLİ: "Senin için oruç tuttum, sana inanıyorum, senin için durdum, ve bana vermiş olduğunuz mülkiyeti açtım, yarın için geçmişimi ve gelecekteki günahlarımı bağışlamaya çalıştım."