Fitre ve zekat nedir? Ne zaman ve kimlere verilir?


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
Fitre ve zekat nedir? Ne zaman ve kimlere verilir?
Phythe ve zakat nedir? Ne zaman ve kiminle?

Ramazan ayının en önemli ibadetlerinden biri olan 'Fitre ve Zekat' ile ilgili tüm soru ve cevapları topladık. Phythe ve zakat nedir? Ne zaman ve kiminle? Fitre miktarı ne kadar?
Phythe ve zakat nedir? Ne zaman ve kiminle?
İslâm için çok önemli bir yer olan ve yardım sürecini pekiştiren 'Fitre', açlık ve ölüm ve mezarlık bakanlığının çektiği acının kabulüne verilir. Bu yardımla ilgili merak ettiğiniz tüm sorular ve cevaplar, yoksulların ihtiyaçlarından kurtulmasına ve tatil festivallerinden faydalanmasına yardımcı oluyor.
Kim bir form vermeli? Hangi ürünler mevcut?
İhtiyaç ve borçtan çok daha fazlası, zekat kotası kadar mülk ve paraya sahip olan Müslüman, titiz bir insana dönüşüyor. Nisaba'nın mülkiyeti değilse, bir vekil olmayacaktır, ama bu iyidir. Bir hadis-i şerif:
(Hayır, hayır, zenginliklere bir tahttır, ve eğer fakirler verirse, Allah'a daha çok şey verecektir.) [Ebu Davud]
(Ramazan duruşu gök ve gökyüzü arasındadır ve sonra hayır işi verildikten sonra artar.) [Ebu Hafs]
(Alms-i fiit, hızlı kelimelerin oruç günahlarını temizler.) [Beyheki]
Tezkaya tapınakların kaldırılması anlamına gelir. Diğer üç mezhebin de bir günlük yemeğinizi tatması gerekiyor. Hadis-i Şerif (iyi ve küçük, büyük ve zengin, zengin ve fakir) yaratıldı. (Abu Dawood)
Zengin olmayan herkes uyum sağlayabilir, zakat. İhtiyaç duyulan mal ve borçlardan çok daha fazlası, zekat kotası kadar paraya ve paraya sahip olan Müslüman, titiz bir insana dönüşür. Fitre zekat almak yasaktır. Tesisatçı ile kurbanın ait olduğu meta, ticaret için bir zorunluluk değil, aynı zamanda bir yıl olmalı. Özür dilemek gibi hastalık nedeniyle oruç tutamayan herkes refah sağlamalıdır.
Ticari olmayan mallar rüşvet değildir. Gelirler ön cephe üzerindedir.
Nisa olmayan herkes fakir sayılır ve zekat alabilir. Nisa maniche, bir fit vermek için bir bilge. Asgari ücret alan bir kişi, borçlarının bitiminden sonra zengin ve uygun hale gelmelidir. [Kuvars, 96 gr altın veya bu değerde para metalara işaret eder.]
Ramazan şerifinde sadaka verilir. Ramazan öncesi ve festivalden sonra vermek mümkün olsa da, festival namazından önce vermek daha önemlidir. Ramazan öncesi Şafi'de verilmiyor. Festivalden sonra ayrılmayacak.
Ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar, büyükanne ve büyükbabalar, oğulları, torunları, bayanlar ve kafirler uygun değildir. Kardeşler, kızkardeşler, amcalar, amcalar, teyzeler, kardeşler, fasulyeler, kayınpeder, kayınbiraderi, üvey çocukları fakirlerse akrabalarına verilebilir. Doğru en yakın akraba verilirse, ödüllendirilecek. Imameyn'e göre, borçlu ve fakir bayan bunu uygun hale getirebilir. (Mevkûfat)
Hayırseverlik miktarı her yıl değişmez. Bir kişiye yarım saat buğday veya un verilir, ya da bir ay boyunca bir saat arpa, hurma ya da kuru üzüm verilir, her gün için bir filtre değildir. Yarım boy ölçek, ihtiyatlı bir şekilde 1.750 gramdır. 1750 gram buğday veya un veya 3500 gram arpa, kuru üzüm veya hurma verilir. Onlara bir tane vermelisin. Her yıl, sormaya gerek yok (bu yıl kaç kilo)?
S. Ebediyye'de, Jehu Kitabından alındığı ve altın yerine, gümüş veya fulus, bakır, bronz sikkeler ve arpa yerine buğday yerine her türlü mal verilebileceği söylenir. İhtiyaç halinde, bu talebe göre kağıt para ödenebilir. Gerekirse, altın veya beyan edilen ürünlerden bir tehlike belirtilmelidir.
Kişinin kalan ebeveyni ve kirli oğlunun oğlunu haber vermeksizin başka bir ihbarda bulunmaksızın verilebilir. Sana verdikleri birine veremezsin. Yolcular, yolcular, sahiplerine uygun olmalıdır.
Zakat nedir?
Ona ihtiyacı olanlara Müslüman varlıklarının hakkı olduğu düşünülen zakat denir (Mearic 70 / 22-25). Verme yükümlülüğü ayet ve hadis ile sabitlenmiştir. Bu anlamda, 30 ay.
Toplumdaki ekonomik dengeler zenginlerin lehine ilerledikçe, zengin ve zengin arasındaki ekonomik, sosyolojik ve psikolojik ayrımcılığı önleme işlevi vardır.
Zakatın anlamı "artış, çarpma, saflaştırma, nimet" dir.
Zakat Vermelir kimdir?
Bir zookah vermek için Müslüman olmak yeterli ve zengin ve gerekli.
Not: Diğer dualarda zihinsel ve zorbalık koşulları zekat için geçerli değildir. Zekat, servet ve otorite (yani vasi veya vekil) tarafından yerine getirilebilecek bir ibadettir. Falınız koleksiyona borçludur. Zekatın verildiği taraftan, vermenin yetişkin ya da zihinsel dengesi buna değmez.
Phythe ne zaman başlıyor?
Kurban bayramının üçüncü günü, sözde zengin. Kraliçe bir kraliçe gibidir. Mağdurdaki fark şu şekildedir:
Ramazan ayının ilk günü sabah saatlerinde aydınlandığında, ihtiyaç sahibi ve borcu olan zekat rahibi olan tüm Müslümanlara bir wajib verilecektir. Öncesinde ve sonrasında olmayacak. Tesisatçının ve mağdurun hesabına eklenecek mallar ticaret için bir şart değil, bir yıl da olmalı. Bayramın ilk gününde, sabah namazına girdiğinizde, çekirdeğin miktarına kadar sahip olmanız gerekir.
Fahri bir kim verilir, kim verilmez ve zekat hükümleri de fite geçerli midir?
Evet. Zeka gibi.
Ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar, büyükanneler, oğulları, torunları, bayanlar ve kafirler uygun değildir. Akrabalarınıza fakir olan bir akraba verin, örneğin kızkardeş, gelin, baba, kayınpederi, kayınpeder, kayınpeder, üvey kız, üvey kızkardeş, Hala, daha çok amca, amca kız kardeşler, kızkardeşler ve kızkardeşler. Imameyne göre, borçluya ve fakir kadına, kadına verilebilir. (Mevkufat)
Güç, istihbarat gibi güç mü?
Evet.
Zekat gibi, hediye olarak hediye vermek mümkün mü?
Evet.
Hurma ve İftar şahinlere en iyisini verecek mi?
Hayır. En çok ne yediğinizi size verir.
Telefonda vekil miydi?
Emin. E-posta ile olur.
1750 gram un veren kişi kişi başına yaklaşık 7 pound verir mi ve doğru cevabı ödemek için vekalet verir mi?
Sağ.
Size bir kişi verdiysem (ya da daha sonra vermeyi kabul ettiysem) ve bu kadar para için pay miktarını aldım ve eğer istediğin kadar vermiş olsaydın, seni bir yedek olarak kabul ederdim.
Bu adam alırsa sorun yok. En kolay yol: eğer 15 ila 20 kişi vekil olarak alınırsa ve alınan para ile çeyrek altın alınırsa, bu yapılacaktır.
Aqee'de bir teyza için birlik ve zekat vermek mümkün mü?
Verilen.
Phythe az önce fakirlere mi verildi?
Evet.
Yoksullarım için bir vekil olarak nasıl uygun olabilirim?
Zengin, zengin ve fakir olabilirsiniz. Bir teğmen alacaksın. Demek istediğim, senden zevk almayı ve seni olmak istediğin yerde bırakmayı severdim.
Eşim ve hayal edilemeyen çocuklara habersiz ve bilinmeyen filtreler verebilir miyim?
Çünkü karına ve çocuklarına bakmalısın, onlara haber vermeden verirsin.
Kardeşimi ve kız kardeşi olmadan sıcak bir halde verebilir miyim?
Yapamazsın. Bir kişi bir sahiplenme ölçüsü verirse, daha önce sipariş etmiş olan bir başkasına izin verilebilir. Eğer emriyle vermezse, daha sonra yerleşecek olsa bile izin verilmeyecektir. Eşyalarını veya eşyalarını verirse, buna izin verilir. Yoksa sana ihtiyaçları var, demas (sana yardım etmelisin).
Ben beş kişiye filtre vermenin asistanıyım. Taraflara bireysel olarak mı yoksa toplu olarak mı vermeliyim?
Hepsini tek bir yerde verebilirsiniz.
Shafiath tarikatındaki herkes nasıl ve ne şekilde uyum sağlıyor?
1680 gram buğday, pirinç, hurma, nohut, peynir verilebilir. Kağıt para yerine altın ve gümüş verilemez. Sekiz sınıf da verilmelidir. Akademisyenlerin üç ders vermesine izin verilirse, bu üç sınıfı bulmak çok zordur. Onun için Hanefi mezhebi taklit edilmeli.
Geçtiğimiz yıllarda verilmeyen filtreler var mı? Nasıl verilir?
Verilen. Bu bir kaza. Altınla verilir.
Hızlı çünkü zamanım var. Size bir el protesto vermek zorunda mıyım?
Engellilik nedeniyle hızlı olmayanlar da yardım etmelidir.
Çocuğun doğmamış annelerinin uyumunu sağlamak gerekli midir?
izin verilmedi.
Birkaç paramedik param var, ama bir sene geçti, buna uymalı mıyım?
Bir tavuğa ihtiyacın yok. Ödül varsa, yapacaksın.
Bir bayramdan sonra öğrenen kişi, Ramazan ayında festival namazından önce verilmesi gereken fittreyi yapamayanlara ne vermeli?
Bana yine bir köylü verecek.
Zekat filtrelerimizle bir çeyrek altın sahibiz. Hem hayırseverlerim hem de reflekslerim için sana altın çeyrek verebilir miyim?
Evet, verildi.
Çok vermek daha iyi olur mu?
Tabii ki.
Fitreyi'ye yıllarca para veren herkes altın ile transfer etmek zorunda mı?
Onun yolundan çıkmak güzel. Yapılmasa bile, bir kav'a göre gerçektir.
Aynı kişiye zekat ve filtre verilebilir mi?
Evet.
Fakir kardeşe kötü şartlandırıcı verilecek mi?
Evet.
Kız kardeşime bir fittie verebilir miyim?
Zengin değilsen, kız kardeşine veya çocuklarına vermek için bir sebep yok.
Annenin kendisiyle ve kirli oğlunun çocuğuyla uyumsuzluğunu anlayabilecek mi?
Daha sonra göndermeye izin verilir.
Sarhoş olmak zorunda mısın?
Evet, bir özellik varsa, filtre kendi varlığından verilir. Eğer yapmazsa, çılgın adam iyileşirse, eski filtrelerini verecektir. Tedavi etmezse sorumlu olmayacaktır. (Dürr-ül-Mukhtar)
Yolcu ve yolcular senin elinde mi?
Evet, gerekli.
Küçük çocuklar ve çılgınlık varlıklı varlıkların mülkünden elde edilebilir mi?
Küçük çocuklar ve perforasyon malları, yani zenginler varsa, filtreler kendi mallarından verilir. Refah vermezlerse, çocuk büyüdüğünde, çıldırır ve eskisine verir. Eğer çılgın adam iyileşmezse, o sorumlu olmayacaktır. (S. Eternalye)
S. Ebediyye'de, Jehu Kitabından alındığı ve altın yerine, gümüş veya fulus, bakır, bronz sikkeler ve arpa yerine buğday yerine her türlü mal verilebileceği söylenir. Buna göre FITRAY'a kağıt para vermemiz gerekiyor mu?
Gerekirse izin verilebilir. Diğer alimler için altın olarak vermek güzel olurdu.
Q. Bayramın ilk gününde (bayramın ilk günü, sabah namazı ve yemeğin ardından bayramın ilk gününü bulmak için otorite miktarına ihtiyaç duyulan rahip, sahibinin tesisine oturabilir.
Vakum olmayacak. (İbni Abidin)
Vakum olmasa bile, herkes vermek için daha iyidir çünkü az sebze vardır. Diğer üç mezhebin de bir günlük yemeğinizi tatması gerekiyor. Bir hadis-i şerif meali aşağıdaki gibidir:
(Hayır, hayır, zenginliklere bir tahttır, ve eğer fakirler verirse, Allah'a daha çok şey verecektir.) [Ebu Davud]
S. Ebediyye'de okuduğumuz gibi, atalarının yemin etmeleri gerektiği söylenir (on hata her gün bir bitki değeri için başka mallar verir). Kefaret tutamayan hastalar için (bir günlük ceza için, altmış köy bir gün veya fakir, altmış gün, miras değerinde başka bir mülktür). Diğer işletmelere dini kitaplar vermek daha uygun olacaktır. İlmihâl'de altın, gümüş ya da dolgun (kağıt para) ve her türlü malın, fabrika değeri kadar, bitki değeri kadar verilebileceği söylenmektedir. Dini kitabın her türlü ürüne girdiğini biliyoruz.
Ot yerine dini bir kitap verebilir miyiz?
Evet, İslami Etik Kitap gibi bir dini kitap verilebilir. Ancak, tüm alimlerin vaatlerine uymak için, altın veya gümüş arpa, buğday, un veya alçı kadar verilmelidir. Kağıt para da verilebilir, ancak çocukla olan şey onlara vermektir. Onu arayan akademisyenler var (başka hiçbir mal veya kağıt parası yok).