pratik iftar yemekleri


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
pratik iftar yemekleri
Burcu Yeğenoğlu, insan hobilerini işe dönüştürdüğünde ankaradaiftar.com için yazdığına inanıyor.
Cilber, protein bakımından zengin yumurtalarla geleneksel olarak hazırlanan pratik bir diyettir. Ancak, bu öğünün en önemli kısmı yumurtayı suda dağılmadan kıvamında pişirmektir.
Bu yöntemin adı 'cüzdan'. Bu yöntemde kaynatma ile pişirebilirsiniz, ancak çok fazla köpüren su (balık, kuzu, taze baharatlar, çeşitli sebzeler), balık ve tavuk göğsü vb. Ile pişirebilirsiniz. Özellikle bu yöntemle somon pişirmeyi seviyorum. Ben ızgaradan daha hafif ve balıkları daha iyi anlarım.
Yumurta pişirmek ve pişirmek için birkaç şeye dikkat etmeliyiz:
Her şeyden önce, kaynar su sıcaklığı çok önemlidir. Su kaynatılmış ama çok kabarmamış, kaynar sudan sonra fırının alt kısmını keserek yumurtayı bu şekilde pişirin. Yumurtanın yayılmasını önlemek için suya bir veya iki yemek kaşığı sirke ekleyin. Yumurtalarını bir kasede tut ve bir tane al. Suyu bir kepçe ile karıştırarak bir vorteks hazırlayın ve yumurtayı suya çok yakın bırakın. Haşlanmış yumurta tamamen pişirilmeli ve embriyolar yüksek kalitede olmalıdır. Yumurtalıklarını 3-4 dakika kaynatın ve bir kağıt havlu ve bir elek ile çıkarın. Temizledikten ve şekillendirdikten sonra, yumurtalarını kenarlarından sarkan bıçaklarıyla servis edin.