Hamileler Ramazan Ayında Oruç Tutabilir mi? , iftar mekanları istanbul , istanbul iftar mekanları , istanbul iftar , iftar istanbul , teknede iftar , istanbul teknede iftar


Ankara Da İftara Ne Kadar Kaldı?

 • 02

  SAAT

 • :
 • 07

  DAKIKA

 • :
 • 09

  SANIYE

%80.91
Hamileler Ramazan Ayında Oruç Tutabilir mi?

Sosyal 'efsaneler' ilk önce ana adaylara ve onların bebeklerine zarar veren zihniyete dönüşür. Konforlu, sağlıklı ve huzurlu olması gereken gebelik dönemi, 'hurafelerle' kabusuna bilimsel bir tazminat olmadan dönebilir. Anneler, bebeklerini korumak için pek çok temelsiz uygulama yapmaya çalışmakta, çocuklarına stresli bir ortam sunmakta istememektedirler.

Jinekolog ve Jinekolog Uzmanı Op. Ayşe Duman, barışı özleyen anne adaylarının ve minik bebeklerin şehir efsanelerini şöyle anlatıyor:

'İşte en yaygın hamilelik sürprizleri'

Hamilelikte açlık yok

Ramazan ve oruç maddi manevi arınmanın araçlarıdır. Bedeni ve zihni temizlemeye yardımcı olan korumanın bu anlamda yararlı olmadığını söyleyebiliriz, ancak yararlı olacaktır. Ancak, bu bilinçle, anneler için adaylar yaşam tarzlarına ve fiziksel durumlarına göre bu ayın bilgeliğinden faydalanmalıdır.

Her şeyden önce, oruç tutmanın bebeğe tamamen sağlıklı bir annenin, sahurun ​​ve iftarın günlük ihtiyaçlarını karşılayabildiği sürece zarar vermeyeceği bilinmelidir. Ancak, uzun sıcak yaz günlerinde aşırı ter kaybına yol açan çalışmalar, temposu annelerinin dengeyi kaybetmesi için açlığı önleyebilir. Ayrıca, herhangi bir fiziksel rahatsızlık, bebekte gelişim geriliği, aşırı mide bulantısı, kusma, diyabet veya böbrek hastalığı gibi durumlarda oruç önerilmemektedir.

Oruç coğrafyalarının özel ilgi göstermemesi gereken bir ortamda, hızlı yemeklerin yemeklerle ayrılması. Tavsiyemiz soslu sossuz çorba ve salata sosunu çevirip 1-2 saat sonra öğünün yarısını tüketmektir.

Havuz ve deniz kenarında doğum izni yoktur.

Yükselen sıcaklıklar ile birlikte, deniz düşleri - ana adayların havuzu da başlıyor. Suyun yatıştırıcı etkisi, ana adanın ağır gövdesini çevreler. Ancak, havuza girmenin imkansız olduğu inancı, ana adayların bu tadını gölgede bırakacak gibi görünmektedir.

Gerçek şu ki, yaklaşan doğum gezisi su ve güneşi daha kolay hale getirecek. Su temiz, bu yüzden mikrop yakalama riski yoktur. Benim tavsiyem; Anne adayları bebeğin göbeğinde deniz, kum ve güneşten yararlanabilir.

Gebelikte cinsel yasaklar

Bir bebek bekleyen birçok çift, 'bebek' adına korur. Bebeğin adıyla, enerjiyi bebekle birleştirerek yaratılan ve aynı kaynağa zarar veren bir yanılsamada birçok yasak vardır.

Bu bağlamda, hamilelikte 'cinsel yasak' toplumumuzun efsanesidir.

Öte yandan, sağlıklı bir hamilelikte, hamilelik durumunda, cinsel ilişkinin anne ve bebeğe zararlı olmadığı açıktır; aksine aksine faydalar vardır. Baba hamileliğin devam eden cinsel hayatı tarafından dışlanmış hissetmez. Annenin enerjiye ihtiyacı var, sevgi ve hoşgeldin. Doğumla ilgili cinsellik, doğumu başlatmak ve kolaylaştırmak için önemlidir.

Benim tavsiyem; Çiftler hamileymiş gibi uzaklaşmalarına izin verilmez, ancak daha çok sevdikleriyle ve birbirleriyle olan aşklarıyla bebekleriyle olan aşk ilişkilerine devam ederler.

Hamilelikte iş yapmak mobilin düşmesine neden oluyor

Her şeyden önce bebeğin bir pamuk ipliği ile rahmiye bağlı olmadığını bilmemiz gerekiyor. Böylece, ekstra hassasiyet, stresli davranışlarla korumak zorunda değilsiniz. Aksine, eğer anne rahat bir beden ve boş bir zihinle hareket ederse, hamilelik ve doğum açısından yararlı bir davranışı olacaktır.

Hamile iki kişilik bir yemek

Hamilelik sırasında normal ve sağlıklı beslenme kuralları geçerlidir. Zarar vermemeleri koşuluyla, zararlı olmayan gıdalarla (rafine edilmiş ürünler, gıda katkı maddeleri vb.) Beslenmelidirler.

Şanslı bir anne bir bebek için asla fazladan yememelidir. Bebeğin ilahi programı ihtiyaçlarını karşılamak için annenin besin alımı% 25 arttı. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, doğal annenizin vücudunu doğal olarak karşılayabilirsiniz. Ekstra yiyecekler annenizin fazladan saklanmasına neden olur, bu da gereksiz bir yüktür.

Hamilelikte diş tedavisi yok

Sadece düşün ki, hamileliğin ortasındasın ve bir diş ağlıyor. Bu acıyı 9 ay boyunca almış olsanız bile, çürüktür, bebeğinizin size ve bebeğinize verebileceği enfeksiyon hakkında ne yapacaksınız?

Gerçek şu ki; Hamileliğinizdeki diş ve diş etlerine herhangi bir müdahale bebeğinize zarar vermez. Lokal anestezi, diş röntgeni, diş çekimi, kanal tedavisi dahil olmak üzere hiçbir diş prosedürü bebeğin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak, çocukları tavsiye ederim; Hamile bir dişçi sizi ziyaret etmeden önce.